Začínáme se scrapbookem... 

Každý začátek je těžký… nejtěžší je vždycky rozhodnutí, jestli je to to, co chceme dělat a bude nás to bavit… jak už se do toho jednou pustíme, jde to samo.. jasně, že první pokusy nebudou ještě dokonalé a půjde to ztuha, mockrát se nám bude zdát, že to nezvládneme, ale jen nabytými zkušenostmi začnou naše dílka nabírat na kvalitě a pocit uspokojení se brzy dostaví.
     Velmi důležité je neklást si velké cíle... Případný neúspěch by nás mohl hned na začátku našeho snažení odradit. Práce na albech je zdlouhavá a prakticky nekonečná. Pořád se něco děje a fotky přibývají… práce na takovém pěkném rodinném albu je výrazně pomalejší, než pořizování fotek :-)
Proto na začátek radím zkusit něco menšího, ucelenějšího... Třeba malé album pro babičku s fotkami vnoučátek. Počet stránek je daný počtem dětí a na malém formátu to pěkně přibývá. Navíc je to práce s menším prostorem, takže se lépe zdobí a za pár dní je hotovo.  Může to být také pár stráneček z dovolené nebo třeba o našem psím kamarádovi :-) Pro malé album nepotřebujeme tolik materiálu, takže ani počáteční investice nemusí být nikterak závratná. Nakonec stejně přijdeme na to, že potřebujeme ještě spoustu dalších naprosto nezbytných věcí a jak se budeme lepšit, budou se zvyšovat i naše požadavky na vybavení… To je ale ještě daleko před námi… teď stojíme na samém začátku. 
     Přeji vám, aby se pro vás scrapbook stal tím, co od něho očekáváte a našly v něm to, co miliony scrapmaniaček před vámi… Pohodu, uspokojení z kreativní práce, příjemný relax a v neposlední řadě obdiv těch, pro které alba budete s láskou vytvářet….

A takhle jsem začínala já... :-))